Novinky

24. 9. 2020 – Děkujeme Nadaci OKD a její Srdcovce za prostředky na pořízení párty setů ! Naše akce pro veřejnost mají zase lepší tvář.

12. 9. 2020 – Shromáždění delegátů Sborů dobrovolných hasičů se slavnostně konalo v Horní Suché. Hned na úvod, za slavnostního pochodu praporečníků, byl přítomným poprvé představen prapor Okresního sdružení SDH v Karviné. Pak zazněla státní hymna. Jednání řídil náměstek starosty OSH Karviná Petr Durčák, který v naší jednotce působí jako velitel jednotky. Základní myšlenkou všech sborů dobrovolných hasičů je humanitární pomoc při ochraně života, zdraví, majetku občanů, obce i celé společnosti. Mnoho akcí zde bylo vzpomenuto. Následovalo předání vyznamenání některým členů SDH okresu za práci, kterou ve volebním období 2015-2020 vykonali. Po volbách došlo k požehnání praporu Okresního sdružení hasičů ČMS Karviná páterem Mgr. Martinem Pastrňákem.

1. 8. 2020 – V červenci naše jednotka zasahovala u 8 zásahů. Okamžitě na počátku měsíce náš region zasáhla velká bouřka. Z důvodu silného větru a silných bouřek naše jednotka musela vyjet 1x k odstranění stromu na pozemní komunikaci a 4x čerpání vody ze sklepů. Dále v měsíci jsme pomáhali občanům našeho města s obtížným hmyzem. 1x jsme vyjeli k požáru výškové budovy, ale cestou k místu zásahu nás odvolali zpět na základnu. Měsíc červenec skončil, ale my stále jsme připraveni pomáhat!

2. – 3. 7. 2020 – Po vydatném dešti naše jednotka vyjela celkem k 5 událostem. První vyhlášení výjezdu proběhlo v 20:19. Tento výjezd byl vyhlášen z důvodu spadnutého stromu na ulici Petra Cingra. Za necelou hodinu (21:14) po prvním výjezdu byl vyhlášen další. Tentokrát se nejednalo o spadnutý strom, ale o čerpání vody. Čerpání vody se provádělo na ulici Zelená v rodinném domě č. 644. V 22:12 byl vyhlášen další výjezd jednotky, a to opět k čerpání vody na ulici V Poli č. 569. Nyní naše jednotka má za sebou 3 události tohoto dne, ale my stále nekončíme!!! V 22:40 jsme měli ohlášenou další událost, a to mimo Orlovou. Jeli jsme do Petrovic u Karviné. Jednotka opět čerpala vodu. Událost se stala na ulici Prstná. Den už končil, ale my stále nekončili! V 0:24 byl vyhlášen poslední výjezd jednotky k čerpání vody. Vodu jsme čerpali opět v Orlové v ulici Šamalikuvka č. 358. Tímto výjezdem nám i skončili problémy způsobené vydatným deštěm. Všechny výjezdy byly splněné bez problémů a MY JSME OPĚT PŘIPRAVENI POMÁHAT!!!!!

31. 6. 2020 – proběhlo vyhlášení soutěže “Požární ochrana očima dětí”. Za náš sbor se umístili mladí hasiči takto:

1.místě v kategorii starší žáci – výtvarná část – Rozárie Balková

3.místo v kategorii starší žáci – výtvarná část – Kateřina Boďová

1.místo v kategorii DT2 – Pavel Mančík
Všem GRATULUJEME.

17. 6. 2020 – Jsme obdrželi společně s SDH Orlová-Poruba poděkování od zástupců města Orlová za zásahovou činnost při řešení opatření v rámci nouzového stavu

25. 3. 2020 – Děkujeme projektu Osanna a Hodinovému vnuku (Klub Rouška) za ušití roušek pro členy výjezdové jednotky. I my se musíme v této nelehké době chránit.