Menu

O SDH Orlová - Město

Sbor dobrovolných hasičů se nachází ve městě Orlová v městské části Město. Sbor má počátky už v 19. stoletím, přesněji v roce 1890. V tomto roce vznikl samotný sbor se 20 základními členy. Od té doby se toho mnoho změnilo, sbor si prošel nelehkými událostmi, například 1. světovou válkou nebo následující 2. světovou válkou.

Reálie

Každý sbor dobrovolných hasičů má své reálie, naše reálie se skládají ze sošky sv. Floriána (patron všech hasičů, kominíků, hrnčířů, pekařů a zedníků) a praporu. Prapor se skládá z přední a zadní strany. Každá tato strana je jedinečná a nenajdete 2 stejné prapory.

Výstava + Soptík

V současné době má sbor okolo 60 členů. Sbor se účastní každého ročníku výstavy spolkové a klubové činnosti v Orlové. Dále uskutečňujeme několik akcí. Pro ty nejmenší uskutečňujeme Orlovského Soptíka, což je netradiční zábavně-poučná branná hra, kterou pro děti z Mateřských školek pořádáme od roku 1992.

Rozvoj mládeže

Dále sbor má kroužek mladých hasičů. Tento kroužek je pro děti ve věku od 7 do 15 let. V kroužku se děti a mládež zdokonalí ve fyzických dovednostech, znalostech, ale i v dovednost z požární oblasti i všeho okolo. Družstvo se účastní mnoha typů disciplin v požární sportu. Mezi nejběžnější disciplíny patří Štafeta dvojic a Požární útok, dokonce při Požárním útoku si budete připadat jako pravý hasič, protože úkolem této disciplíny je za co nejrychlejší čas dopravit vodu k terčům, které pak musíte sestříknout. Dále máme disciplíny jakou jsou uzlové štafety, štafety 4x40, TFA (nejtvrdší hasič přežije), nebo také všestranný závod s názvem Branný závod. Cílem všech disciplín je dokončit soutěžní pokus za nejrychlejší čas bez trestných bodů

Kroužek mladých hasičů není pouze o soutěžení, dále vytváříme i zajímavé exkurze , nebo také výlet (třeba na bobovou dráhu v Mostech u Jablunkova).

Pro více informací kontaktujte vedoucího kolektivu mladých hasičů.

Pořádané akce (vaječina, smažení bramboráků,..)

Pořádáme i veřejné akce pro veřejnost v naší hasičárně. Mezi naše tradiční akce patří vítání jara, smažení vaječiny, smažení bramboráků, atd.. Každá taková akce se nese v duchu přátelství, klidu a odpočinku od běžného života. Přijďte se osobni přesvědčit, že to jsou nejlepší akce roku.

Více informací najdete zde

Footer
  • Tísňová linka

  • 112

  • Hasiči

  • 150

  • ZZS

  • 155

  • Policie ČR

  • 158

Icons