SDH Orlová-Město

Jsme sbor dobrovolných hasičů nacházející se ve městě Orlová v městské části Město. Sbor má počátky už v 19. století, přesněji v roce 1890 a řadíme se mezi nejstarší sbory v České republice. V tomto roce vznikl samotný sbor s 20 zakládajícími členy. Od té doby se toho mnoho změnilo, některé místní sbory se zrušily, proběhly 2 světové války a světové krize..

V současné době má sbor přes 50 členů, někteří z nich jsou členy již přes 20 let. Během roku uskutečňujeme několik společných akcí i pro veřejnost, jako je Vítání jara, smažení vaječiny, plesy, Steak party, ale také soutěže pro mládež i dospělé.

SDH Orlová-Město

Rozvoj mládeže

Sbor myslí také na děti a mládež. Provozujeme kroužek mladých hasičů přímo na naší zbrojnici. Tento kroužek je určen pro děti ve věku od 7 do 15 let. V kroužku se dětí a mládež zdokonalí ve fyzických dovednostech, znalostech, ale i v dovednostech z požární oblasti i všeho okolo. Družstvo mladých hasičů se účastní mnoha typů disciplín v požárním sportu. Mezi nejběžnější disciplíny patří Štafeta dvojic a Požární útok. Dokonce při požárním útoku si budete připadat jako pravý hasič, protože úkolem této disciplíny je za co nejrychlejší čas dopravit vodu k terčům, které pak musíte sestříknout. Dále máme disciplíny jakou jsou uzlové štafety, štafety 4×40, TFA (nejtvrdší hasič přežije), nebo také všestranný závod s názvem Branný závod. Cílem všech disciplín je dokončit soutěžní pokus za nejrychlejší čas bez trestných bodů.

Kroužek mladých hasičů není pouze o soutěžení, dále vytváříme i zajímavé exkurze, nebo také výlet (třeba na bobovou dráhu v Mostech u Jablunkova, nebo ke kolegům na HZS stanice).

Pro více informací kontaktujte vedoucího kolektivu mladých hasičů.

Chceš se k nám přidat?
Kontaktuj nás!!!