Družební spolupráce

SDH Orlová-Město již dlouhou dobu spolupracuje s našim polským družebním sborem OSP Radlin II.

Oba sbory mají mezi sebou skvělé vztahy, dokonce se společně účastníme česko-polské soutěži v požárním útoku. Dále se účastníme vzájemných schůzi, valných hromad, apod.

OSP Radlin II je polská požární jednotka, která má svou hasičárnu ve městě Wodzisław Śląski v ulici Bolesława Chrobrego. Město Wodzisław Śląski (česky Vladislav) je město v jižním Polsku s počtem obyvatel okolo 47 000. Vladislav lěží přibližně 8 km od českých hranic a 20 km severovýchodně od Ostravy.

Sbor má také výjezdovou jednotku, která zasahuje u mnoha typů zásahů. Jednotka OSP Radlin II disponuje dvěmi výjezdovými vozidly a to cisternovou automobilovou stříkačkou Mercedes Atego 1429 a dopravním automobilem Ford Transit v hasičském provedení.

Footer
  • Tísňová linka