21. 04. 2022

Předání darovaných střínek od firmy Trestles, a. s.

Firma Trestles, a. s. darovala jednotce šest nových plechových šatních skříní vlastní výroby za bezmála 18 tisíc korun. Na žádost našeho dlouholetého člena, který je i zaměstancem této firmy, se Trestles, a. s. rozhodl vyrobit požadované plechové skříňky a naší jednotce je darovat. Tímto chceme moc poděkovat za dar.

10. 03. 2022

Výjezd jednotky k požáru střechy

Dne 10. 3. 2022 v 13:28 byl jednotce vyhlášen poplach k požáru střechy průmyslových objektů. Jednalo se objekt, kde sídlí firma Doubravan Car, s. r. o. Po příjezdu naší jednotky už hasiči ze stanic Orlová a Karviná prováděli pomoci výškové techniky likvidaci požáru, který zasáhl část střechy dílny. Zásah se obešel bez zranění a jednotka se v pořádku vrátila zpět do zbrojnice.

19. 02. 2022

Výjezd jednotky k požáru jističe

Ve večerních hodinách byl jednotce vyhlášen jednotce výjezd k požáru jističe v rodinném domě. Při příjezdu jednotky na místo události jsme byli velitelem zásahu posláni zpět na zbrojnici. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Orlová a Karviná, a také JSDH Orlová-Poruba.

06. 01. 2022

Výjezdová činnost JSDH za rok 2021

Rok 2021 je už za námi. Jak už je zvykem, tak v lednu HZS Moravskoslezského vydává statistiky týkající se činnosti jednotlivých jednotek v kraji. Za minulý rok jednotka vyjela celkem ke 32 událostem různého typu. Nejčastěji jsme vyjížděli k technickým událostem. Mezi nejčastější zásahy patří odstranění stromů a likvidace obtížného hmyzu. Jednotka nevyjížděla jenom k technickým událostem, ale také k požárům nízkých i výškových budov. K tomu všemu musíme přičíst i stovky hodin při údržbě výjezdové techniky, výstroje, a také mnoho hodin výcviků, abychom byli na každou situaci připraveni.

Footer
  • Tísňová linka